PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19

Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 15/2020

Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Wielkich Oczach z dnia 31.08.2020 r.

Procedura  dotycząca funkcjonowania biblioteki szkolnej

1. Biblioteka szkolna w okresie pandemii COVID-19 funkcjonuje na podstawie wytycznych  MZ, GIS i MEN.
  2. Do pomieszczenia biblioteki szkolnej mogą wejść tylko uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
  3. Należy bezwzględnie przestrzegać przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego tj. mieć zakryte usta i nos przyłbicą lub maską, zdezynfekować  ręce.
  4. W pomieszczeniu biblioteki zabrania się korzystania z telefonów komórkowych.
  5. W pomieszczeniu biblioteki obowiązuje zakaz wnoszenia i spożywania pokarmów i picia napojów.
  6. Należy zachować i przestrzegać  bezpiecznej odległości 1,5-2 m.
  7. Zaleca się składać zamówienia książek drogą elektroniczną za pomocą e-biblio.
  8. Zwracane książki składowane są na wyznaczonym stoliku, celem przejścia dwudniowej kwarantanny (zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.).
  9. Nauczyciel-bibliotekarz podaje książki w rękawiczkach ochronnych.
  10. Wejście i korzystanie z kącika czytelniczego i stanowiska komputerowego jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy  jest wolne miejsce .
  11. Pomieszczenie biblioteki jest często wietrzone a powierzchnie płaskie dezynfekowane.

.