Rok szkolny 2016/2017

Działania Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Zespole Szkół Publicznych w Wielkich Oczach

w roku szkolnym 2016/2017:

CZERWIEC

Uroczysta oprawa zakończenia roku szkolnego i podsumowanie pracy w roku szkolnym 2016/2017. Najstarsi członkowie SU jak każdego roku pełnili funkcję reprezentacyjną pocztów sztandarowych podczas Mszy Św. oraz na hali sportowej podczas podsumowania roku szkolnego.

Podsumowanie Ogólnopolskiego programu "Śniadanie daje moc"

Nasza szkoła otrzymała certyfikat udziału w ogólnopolskim programie "Śniadanie daje moc", nad którym honorowy patronat objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Ośrodek Rozwoju Edukacji. Program był elementem edukacji zdrowotnej, w którą włączył się Samorząd Uczniowski. Najważniejsze cele programu to zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

KWIECIEŃ

Podsumowanie akcji charytatywnej UNICEF „Wszystkie kolory świata” – Członkowie SU wraz z uczniami klasy V przygotowali szmaciane laleczki, które następnie sprzedawali podczas „Dnia Wszystkich Kolorów Świata”.  Do akcji przystąpiliśmy w ramach Klubu Szkół Unicef do którego należymy. Celem akcji było zebranie funduszy na ratowanie życia dzieci mieszkających w Angoli.

„Dzień Kobiet

8 marca odbyło się przedstawienie w którym uczestniczyli członkowie SU. Było ono poświęcone kobietom i dziewczynom z naszej szkoły. Nie zabrakło śmiechu i dobrej zabawy oraz znanych piosenek. Na końcu członkowie SU wręczyli paniom drobne upominki.

„Poczta Walentynkowa”

W tygodniu poprzedzającym walentynki członkowie SU przygotowali specjalną skrzynkę i zbierali listy i kartki przygotowane przez pozostałych uczniów. Dzieci i młodzież, którzy chcieli wyrazić uczucia swoim sympatiom, wrzucali przygotowane samodzielnie lub zakupione kartki walentynkowe. W dzień walentynek specjalni listonosze roznieśli miłosną korespondencję wszystkim adresatom.

Podsumowanie akcji "Góra grosza"

Kolejny już raz wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Ma ona na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie uczniom, że wystarczy grosik, by pomóc potrzebującym. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem zbierali monety do przygotowanych puszek. Członkowie SU przez cały tydzień motywowali swoich kolegów i koleżanki, by ci dołączyli do akcji. Następnie wszystkie zebrane podczas akcji „grosiki" zostały posegregowane według nominałów przez cierpliwych uczniów i rzetelnie podliczone.

W  sumie uzbieraliśmy razem: 174,96 zł

Koordynatorka akcji wraz z członkami SU zapakowała zebrane monety, opisała i dostarczyła na pocztę. W ten sposób pieniążki zostaną przekazane na rzecz Towarzystwa „Nasz Dom”, które zajmuje się pomocą dzieciom wychowującym się w domach dziecka.

Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i chęć niesienia pomocy!

Kiermasz pierniczków świątecznych

W tym roku już po raz kolejny zorganizowaliśmy kiermasz pierniczków świątecznych upieczonych i ozdobionych przez członków SU. Cieszył się on ogromnym powodzeniem nie tylko wśród najmłodszych. Korytarz szybko zapełnił się aromatem cynamonu, imbiru, goździków i pomarańczy. Uczniowie klas IV - VI obsługujący stoisko, zadbali by nikomu nie zabrakło przepysznych przysmaków. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na wsparcie Klubu Szkół Unicef oraz bieżące potrzeby SU.

Zbiórka pieniędzy na leczenie Emilki Jasic

W dniach 21-30 listopada członkowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej dziewczynki – Emilki Jasic. Uczniowie przygotowali puszki, naklejki i dzielnie zbierali każdy grosik do puszki. Wspólnymi siłami udało się zebrać 475 zł. Za okazane serca dziękujemy naszym rówieśnikom i nauczycielom.

Samorząd Uczniowski też czyta!

W bieżącym roku szkolnym jednym z priorytetów jest podnoszenie kompetencji czytelniczych. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom biblioteka szkolna zorganizowała cykl imprez czytelniczych pt. „Spotkanie z Sienkiewiczem”.

8 listopada miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu. Tym razem czytali członkowie SU. Spotkanie rozpoczęły pani wicedyrektor Regina Mindziak oraz pani bibliotekarka Teresa Kaciuba. Po odśpiewaniu hymnu szkoły, p. Teresa przeniosła nas w świat mitologii greckiej. Następnie Ania Janczura, Asia Bawłowicz, Łukasz Borchowiec i Dawid Krzyszkowski pięknie przeczytali fragmenty noweli Sienkiewicza „Na Olimpie”. Naszych lektorów z zaciekawieniem wysłuchali pozostali uczniowie z klas IV – VI.

Dzień Chłopaka

Dnia 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Członkinie SU zadbały o to, by dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia, a także wręczyły drobne upominki. W tym roku postawiliśmy na klasowe spotkania z okazji „Dnia Chłopca” - odbywały się one w ciągu całego dnia. Nie zabrakło gier, zabaw i słodkości.

Klasy świetnie się bawiły, dzieci integrowały się w zabawie czerpiąc wiele radości z możliwości wspólnego spędzenia czasu. Innych czekały nie lada niespodzianki.  Takie wydarzenia pokazują, że szkoła to nie tylko miejsce ciężkiej pracy, ale również rozrywki.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 13 września 2016 r. odbyły się wybory na nowych członków SU w szkole podstawowej. Wybory cieszyły się wysoką frekwencją. Każdy uczeń miał prawo wyboru jednego spośród przedstawionych kandydatów:

• Joanna Bawłowicz kl. VI
  • Łukasz Borchowiec kl. VI
  • Karol Stanicki kl. V
  • Dawid Krzyszkowski kl. V

Do tajnego głosowania przystąpili uczniowie klas IV - VI. Wszystkie oddane głosy były ważne. Powołana została komisja wyborcza, która zajęła się podliczaniem głosów oraz czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Wyniki wyborów przedstawiły się następująco:

przewodniczący: Dawid Krzyszkowski

zastępca: Łukasz Borchowiec