Góra  Grosza

Tradycyjnie w okresie świątecznym w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet -  Góra Grosza. Celem tej akcji jest zbieranie drobnych monet i pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Akcja ma też charakter edukacyjny – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki również w tym roku nie zawiedli. Każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Serdecznie dziękujemy społeczności uczniowskiej za włączenie się w akcję!

Znalezione obrazy dla zapytania góra grosza 2019 2020

Pamiętamy ...

Jak co roku członkowie Samorządu Uczniowskiego udali się na cmentarz w Wielkich Oczach, by zapalić światełko na opuszczonych grobach i grobie poległych podczas II wojny światowej. Ponadto członkowie SU kwestowali na cmentarzu w Wielkich Oczach w dniu 1 listopada.

Znalezione obrazy dla zapytania zapalenie znicza

Współorganizacja obchodów Dnia Edukacji Narodowej

14 października 20197r. uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego oraz członkowie SU uczestniczyli we Mszy Świętej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Następnie odbyła się uroczysta akademia podczas której przedstawiciele Samorządu wystąpili w montażu słowno-muzycznym oraz w imieniu społeczności szkolnej złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

25 września społeczność Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wielkich Oczach wybrała nowy Samorząd Uczniowski. W skład komisji wyborczej wchodziły: Zuzanna Bawłowicz i Kinga Sęga.  Chwilę po dzwonku uczniowie oddali pierwsze głosy na swoich faworytów. Łącznie oddano 73 głosy. Wszystkie z nich były ważne.

Oto wyniki głosowania:

Przewodniczący – Martyna Sopel

Zastępca                – Anna Janczura

Członkowie          – Piotr Furman

– Katarzyna Kozłowska

Gratulujemy wygranej oraz życzymy, aby Wasza praca w Samorządzie Uczniowskim wniosła dużo nowych, ciekawych pomysłów do naszej szkoły.