Podziękowanie z Fundacji „Pomóż i Ty”

W kwietniu do naszej szkoły przyszło podziękowanie od Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”, z którą współpracujemy już od wielu lat. Nasza szkoła co roku bierze udział w konkursie „Szkoło Pomóż i Ty”, dzięki czemu udało się wygrać 3 laptopy dla uczniów. W tym roku wolontariat „Barka” włączył się w akcję sprzedaży cegiełek dla niepełnosprawnego Łukasza, który zbierał na rower typu orbitrek. Cieszymy się, że udało się zebrać potrzebną kwotę, a nasi uczniowie oraz mieszkańcy Wielkich Oczu i Kobylnicy Wołoskiej hojnie się do tego przyczynili!

Kiermasz bożonarodzeniowy

Wolontariat jak zwykle dzielnie przygotowywał się do świąt - tradycyjnie zaczęliśmy "produkować" kartki bożonarodzeniowe. W tym roku spróbowaliśmy nowej metody - haft geometryczny! Ale dla zdolnych uczennic nic ma nic trudnego. Poniżej zamieszczamy efekty naszej dwutygodniowej pracy. Na kiermaszu w niedzielę, kto zdążył to mógł zakupić nie tylko kartki, ale również bombki, stroiki i lampiony. Udało się nam nawet sporo zarobić. Oczywiście dzielimy się z potrzebującymi - dla Mateusza Zająca. Dziękujemy za wspieranie naszych prac!

Z wizytą w Hospicjum dla Dzieci...

25 listopada wolontariusze udali się do Rzeszowa, aby przekazać zebrane dary. Chcieliśmy zdążyć przed Świętym Mikołajem i wzbogacić prezenty o kolejne upominki. W Hospicjum czekała już na nas pani koordynator, która przedstawiła nam funkcje i zadania hospicjum dla dzieci. Mogliśmy także zobaczyć nowe "skrzydło" Hospicjum, w którym znajdują się sale terapeutyczne dla dzieciaczków.
Wizyta w Hospicjum po raz kolejny uświadamia nam, jak wiele mamy, choć tego nie doceniamy. I nic nie sprawia takiej radości jak dzielenie się z potrzebującymi.

Wolontariusze Szkolnego Wolontariatu „BARKA” wspierają Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Ten cytat Jana Pawła II towarzyszył tegorocznej akcji Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Wolontariusze z naszej szkoły postanowili zorganizować akcję zbiórki na paczki mikołajkowe dla podopiecznych fundacji. W ciągu tygodnia do szkoły napływały ogromne ilości kosmetyków, środków do pielęgnacji ciała, artykułów spożywczych, zabawek i przede wszystkim słodyczy. W sumie wartość produktów przekroczyła 3 tysiące złotych!!! Dodatkowo przekazaliśmy 7 worków nakrętek! Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem – nie tylko uczniowie, ale również rodzice nie szczędzili swoich oszczędności na rzecz chorych dzieci i ich rodzeństwa.
Spotkanie z Mikołajem stanie się dla chorych maluszków jeszcze bardziej wyjątkowe, gdy dostaną wymarzone prezenty, upominki i słodycze. Cieszymy się, że mogliśmy przyłączyć się do tak wspaniałej akcji.
Dziękujemy w imieniu dzieci i ich rodzin z całego serca za okazaną pomoc.

Sprzedaż cegiełek na rzecz akcji "Pomóż i TY"

Dyskoteka charytatywna z okazji Dnia Chłopaka

26 września wolontariat rozpoczął swoje działania i zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka!.Tradycją już jest smaczny bufet obfitujący w muffinki i galaretki. Wolontariuszki z wielką radości zaangażowały się w imprezę, która miała charakter charytatywny. W tym pierwszym działaniu ogromną pracą wykazały się nowe uczennice z klasy 7. Dzięki dużej frekwencji udało się zebrać 440 zł!!! dziękujemy za świetną zabawę i wspieranie potrzebujących.