Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018. O 8:30 rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy zebrali się na Mszy Świętej w kościele parafialnym w Wielkich Oczach. Następnie z pocztem sztandarowym na  czele, wszyscy udali się do szkoły. Po odśpiewaniu hymnu, pani dyrektor Jadwiga Pałczyńska podziękowała wszytskim za współpracę i zaangażowanie. Później nastąpiło rozdanie nagród, dyplomów, listów gratulacyjnych za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Uczniowie klasy VII będą w dalszym ciągu pełnić zaszczyt obsady pocztu sztandarowego.

Akcja "zaWODY dla AFRYKI"

zaWODY dla AFRYKI to projekt edukacyjny UNICEF w ramach którego uczniowie za sprawą członkó SU dowiedzielisię jak wygląda sytuacja dostępu do wody na świecie. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały dydaktyczne zorganizowaliśmy ciekawe zajęcia dla uczniów poświęcone tematyce wody. Uczniowie wypracowali klasowe "Kodeksy oszczędzania wody", które zostały wywieszone na gazetce Samorządu. Celem projektu było przekazanie uczniom wiedzy na temat znaczenia wody w życiu człowieka, uświadomienie dzieciom i młodzieży, iż są regiony świata, gdzie dostęp do wody jest ograniczony oraz kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw proekologicznych związanych z oszczędzaniem wody.

Akademia z okazji "Dnia Kobiet"

Miłym wydarzeniem ubiegłego tygodnia był uroczyście obchodzony w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz uczniami klasy VI przygotował część artystyczną. Przedstawione zostały krótkie humorystyczne scenki, a wybrane dziewczynki z widowni przeszły niełatwy test kobiecości. Następnie chłopcy wykonali taniec dżentelmenów. Panowie złożyli koleżankom i Paniom z grona pedagogicznego oraz obsługi najserdeczniejsze życzenia. Chłopcy wręczyli dziewczynkom kwiatki i drobne upominki.

Był to bardzo udany dzień, każda z pań poczuła się wyjątkowo. Jeszcze raz wspaniałym kobietom życzymy samych dobrych chwil, nie tylko tego dnia!

Poczta Walentynkowa

Mogło by się wydawać, że era listów i pocztówek już dawno minęła, a wiadomości pisane odręcznie zostały zastąpione przez smsy i maile, ale niekoniecznie. Wzorem lat ubiegłych, 14 lutego ruszyła poczta Walentynkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Młodzież z ogromną chęcią przygotowywała kartki walentynkowe, które za pośrednictwem członków SU trafiły do właścicieli. Oczekiwanie na walentynki było dla wszystkich bardzo emocjonujące. Uczniowie bardzo cieszyli się z wzajemnie wręczanych sobie walentynkowych ozdobnych karteczek, czerwonych serc opatrzonych wierszykiem oraz słodkich upominków. Ten dzień należał do bardzo udanych!

Akcja charytatywna "Góra grosza"

Od 27 listopada widzieliśmy na korytarzach i w klasach członków Samorządu Uczniowskiego z pięknie udekorowanymi puszkami i pudełkami. Zbierali oni drobne monety w ramach corocznej akcji „Góra Grosza”.

Akcja  ma na celu pomaganie dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną. Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele!

Uczniowie Szkoły Podstawowej zebrali łącznie sumę 193,91 zł. Monety zostały przesortowane według nominałów, policzone i zapakowane oraz przesłane na adres wskazany przez organizatora.

Kiermasz pierniczków

Już po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany "Kiermasz pierniczków". Świąteczne słodkości zostały przygotowane przez uczniów i uczennice z Samorządu Uczniowskiego. Następnie wspólnie przystąpiliśmy do dekorowania i pakowania słodkości.  Pieniądze zebrane podczas kiermaszu przeznaczymy na akcję Unicef – Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!”. Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i wsparcie.

Duże podziękowania należą się także członkom SU!

Pamiętamy o zmarłych

Dla tych
Którzy odeszli
W nieznany świat,
Płomień na wietrze
Kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów
Pod cmentarnym murem
I niebo jesienne
U góry.

Dla nich
Harcerskie warty
I chorągiewek gromada,
I dla nich ten dzień –
Pierwszy dzień
Listopada.

/Danuta Gellnerowa/

Jak każdego roku członkowie Samorządu Uczniowskiego udali się na cmentarz w Wielkich Oczach, by zapalić światełko na opuszczonych grobach i grobie poległych podczas II wojny światowej.

Współorganizacja obchodów Dnia Edukacji Narodowej

14 października 2017r. uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego uczestniczyli w sobotniej Mszy Świętej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Natomiast 17 października odbyła się uroczysta akademia podczas której przedstawiciele Samorządu wystąpili w montażu słowno-muzycznym oraz w imieniu społeczności szkolnej złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Otwarcie nowego boiska szkolnego

17 października odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska szkolnego. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Piotr Furman wspólnie z zaproszonymi gośćmi dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

19 września 2017r. odbyły się wybory na nowych członków Samorządu Uczniowskiego w Publicznej Szkole Podstawowej. Wybory cieszyły się wysoką frekwencją. Każdy uczeń miał prawo wyboru jednego spośród przedstawionych kandydatów. Do tajnego głosowania przystąpiło 76 uczniów. Spośród uczniów dotychczasowego gimnazjum uczniowie wybrali dwóch kandydatów: Zuzannę Wicińską i Krystiana Paryniak.

Powołana została komisja wyborcza, która zajęła się podliczaniem głosów oraz czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Wyniki wyborów przedstawiły się następująco:

Przewodniczący   – Piotr Furman (klasa V)

Zastępca                   – Sebastian Bołotiuch (klasa VII)

Członkowie             – Zuzanna Wicińska

– Krystian Paryniak