Rok szkolny 2020 /2021

Rok szkolny 2020/2021

ZSP w Wielkich Oczach włącza się do Szlachetnej Paczki!

W tym roku ponownie mamy zaszczyt brać udział w programie Szlachetna Paczka :) W tamtym roku hojność mieszkańców Wielkich Oczu przerosła granice - nikt się nie spodziewał tak wielu darów dla samotnej matki i jej córeczki. W tym roku pomagamy starszej, schorowanej pani. Nie wymaga wiele - głównie produkty i przedmioty pierwszej potrzeby. Tutaj jest link do profilu osoby:

W tym roku mimo pandemii ludzi o wielkich sercach nie zabrakło! W przeciągu tygodnia uczniowie, rodzice i nauczyciele zapełnili szkolną szatnię paczkami żywnościowymi. Wśród produktów znalazły się: kawa, herbata, mąka, cukier, ryż, kasza, makaron, olej, dżemy, konserwy, płatki, mleko, słodycze, środki czystości, a nawet ciepłe skarpety!

Jesteśmy bardzo dumni, że mimo trudnych czasów, wiele osób znalazło chęci do dzielenia się dobrem. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc! Paczka sprawi pani Marii na pewno wielką radość!!!

Pamiętaj - I ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!!

Opiekun wolontariatu - Edyta Kuchciak

Wolontariat przekazuje nakrętki potrzebującym !

Chociaż nowy rok szkolny rozpoczął się licznymi obostrzeniami, to Wolontariat BARKA pracuje pełną parą !!! Przecież ludzi potrzebujących nie brakuje... Jak zwykle działalność rozpoczęła się od przyjęcia w grono wolontariuszy nowych, chętnych do pomocy uczniów klasy 7. Przez rok zebrało sięw szkole sporo nakrętek. Część z nich podarowaliśmy chorej Sandrze z Cewkowa, a pozostałe potrzebującemu panu Józefowi z Korczowej, który opiekuje się chorym synem:https://www.se.pl/…/80-letni-ojciec-musi-opiekowac-sie-syne…
W sumie rozdaliśmy 14 dużych worków nakrętek!!! Brawo uczniowie ZSP w Wielkich Oczach. Dzięki Wam, ci ludzie będą mieli środki na rehabilitację!!!

A my zbieramy dalej!

Wolontariat wspiera zwierzaki !!!

W październiku Szkolny Wolontariat „Barka” przekazał zebraną jeszcze w tamtym roku szkolnym karmę dla piesków i kotków. Niestety pandemia przerwała nagle akcję w marcu. A ponieważ zima za pasem, wolontariusze postanowili podarować, to, co udało się zebrać. Karma trafiła do nowo założonego Stowarzyszenia "Lubaczowskie Serce dla Zwierząt" działającego w Lisich Jamach. Opiekunowie zwierząt nie kryli wzruszenia. Dzięki takim darczyńcom nie traci się wiary w dobre serca.

Sprzedaż cegiełek na rzecz Fundacji "Pomóż i TY"

Wolontariusze, jak co roku w październikową niedzielę,dzielnie stanęli do sprzedaży cegiełek. W tym roku akcja ma na celu pomoc 23-letniemu Błażejowi, który zbiera na orbitrek do rehabilitacji. Ludzie dobrej woli nie zawiedli - zarówno w Wielkich Oczach, jak i Kobylnicy Wołoskiej, Kobylnicy Ruskiej i w Potoku Jaworowskim z radością wrzucali do puszek datki. Tym samym udało się zebrać ponad 1000 zł !!! Pieniądze trafia na konto fundacji „Pomóż i Ty”. Dziękujemy z całego serca za zaangażowanie uczniom i mieszkańcom!