Utworzono dnia 14.10.2016

14 października 2016 r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej. Był to dzień szczególny, ponieważ to święto polskiej szkoły, to święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.

Po Mszy Świętej z udziałem pocztów sztandarowych udaliśmy się na salę gimnastyczną. Na uroczystości zgromadziła się rada pedagogiczna, pracownicy administracji, uczniowie, rodzice  oraz nauczyciele emeryci. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych pani wicedyrektor Zespołu Szkół Regina Mindziak zaprosiła do obejrzenia części artystycznej, przygotowanej przez Panie: Stanisławę Cozac i Magdalenę Pazowską.

Podczas tej części uroczystości oglądaliśmy występ pierwszoklasistów, którzy z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności. Czworo z nich wstąpiło w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza, z kolei pozostali odnowili swoje ślubowanie. Dla uczniów klasy pierwszej gimnazjum także był to szczególny dzień, ponieważ złożyli oni swoje przyrzeczenia stając się tym samym członkami społeczności gimnazjalnej. Wszyscy uczniowie prezentowali swoje umiejętności śpiewając, recytując i tańcząc. Były piękne życzenia oraz słowa podziękowania.

Podczas uroczystości Pani wicedyrektor odczytała także życzenia i podziękowania od Wójta Gminy Wielkie Oczy pana Tomasza Lorenca oraz Przewodniczącego Rady Gminy pana Antoniego Mach. Swoje życzenia w przed dzień DEN złożył także Zarząd Rady Rodziców.

Wszystkim nauczycielom, wychowawcom  składamy serdeczne podziękowania za ich pracę, trud i wychowanie oraz za to, że dają najcenniejszy i najtrwalszy podarunek, jaki można dać dziecku – wykształcenie. Życzymy także dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.