Utworzono dnia 21.11.2023

Dzień Postaci z Bajek to idealna okazja do tego, aby wcielić się w ukochaną postać z bajki, którą niegdyś z taką radością się czytało i oglądało.

8 listopada 2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek biblioteka szkolna zaproponowała uczniom klas I – VIII zabawę w przebieranie się za bohaterów popularnych bajek i baśni. Poszczególne klasy przebrały się za postaci z następujących bajek: klasa I - Królewna Śnieżka, klasa II -101 Dalmatyńczyków, klasa III - Psi Patrol, klasa IV – Barbie, klasa V - Kraina Lodu, klasa VI - Myszka Miki, klasa VII – Minionki, klasa VIII - Smerfy

W przerwach międzylekcyjnych dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkowych bohaterów na podstawie wysłuchanych fragmentów tekstów lub opisów postaci, dopasowywały rekwizyty do odpowiedniej treści. Wszyscy świetnie się bawili i chętnie uczestniczyli w bajkowych zmaganiach.

Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie naszych uczniów w świat bajek sprawiło im, ale także nauczycielom, dużo radości.