Pamiętamy, o tych, którzy odeszli....

Utworzono dnia 05.11.2023

Listopad jest czasem zadumy i refleksji oraz doskonałą okazją by powspominać Tyc, którzy odeszli. W czwartek 2 listopada  uczniowie klas I i III wraz z wychowawczyniami wybrali się na cmentarz. Celem naszego wyjścia było zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Wyjście na cmentarz poprzedziła rozmowa dotycząca odpowiedniego zachowania się w miejscu spoczynku naszych przodków. Uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy. Odwiedzili również groby byłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Wizyta na cmentarzu była niezwykłą okazją sprzyjającą pogłębieniu wiadomości na temat przeszłości naszej Ojczyzny, jak również była to doskonała okazja do poznania osób i wydarzeń z życia naszej miejscowości. Uczniowie w powadze i zamyśleniu uczestniczyli w tej wędrówce.