Utworzono dnia 18.03.2024

Dnia 11 marca 2024 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wielkich Oczach odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania    z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli prezentację „Zasady korzystania z książek” i dowiedzieli się, jak należy dbać o własne i wypożyczone książki i czego nie wolno robić podczas czytania. A dzięki krótkiemu materiałowi filmowemu odpowiedzieli na pytanie: Dlaczego warto czytać?  Dzieci mogły sprawdzić także swoją znajomość postaci literackich w quizie „Postacie z książek znanych i lubianych”.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor ogromną książką dokonała pasowania każdego z nich. Na pamiątkę tego wydarzenia nowo pasowani czytelnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

Pani Dyrektor Jadwiga Pałczyńska przypomniała, jak ważna w rozwoju każdego człowieka jest literatura i życzyła młodym czytelnikom wytrwałości i radości w jej odkrywaniu. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku od pani Dyrektor.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę szkolną i osobiście poznawał zaczarowany świat bajek.