Sprzątanie Świata 2016

Utworzono dnia 16.09.2016

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2016

Tegoroczna , 23 już edycja Akcji Sprzątania Świata przebiegła pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów".

Głównym przesłaniem akcji było: promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu, uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Również w naszej szkole odbyły się prelekcje z zakresu wiedzy ekologicznej związanej z ochroną środowiska.

Nasi najmłodsi sprzątali teren wokół szkoły. Z kolei starsi uczniowie wraz ze swoimi opiekunami udali się nieco dalej.

Zaangażowanie wszystkich uczestników tegorocznej akcji przyczyniło się do  właściwych postaw i nawyków ekologicznych wśród uczniów naszej szkoły,

dlatego PAMIĘTAJ!

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!