„Szkoła Pamięta 2023”

Utworzono dnia 08.11.2023

Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach wychowawczych poświęconych tej tematyce, a także odwiedzali pobliskie cmentarze oraz miejsca pamięci, by zapalić znicz i oddać hołd zmarłym.

W szkole  zorganizowano zbiórka zniczy na zapomniane groby. Uczniowie wraz z opiekunem udali się na cmentarz w Wielkich Oczach, aby posprzątać i uczcić pamięć zmarłych żołnierzy, nauczycieli, pracowników oraz uczniów szkoły.

30.10.2023 r. uczniowie  pod opieką nauczycieli, udali się na cmentarz. Celem wycieczki było zapalenie zniczy, złożenie kwiatów i oddanie hołdu poległym żołnierzom, pochowanym  na naszym cmentarzu. Wyjściu towarzyszyły zaduma i refleksja związana z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych.