Warsztaty promujące czytelnictwo

Utworzono dnia 22.03.2024

20 marca 2024 r. w przedszkolu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wielkich Oczach odbyły się warsztaty promujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia poprowadziła pani Beata Krawiec – specjalista ds. promocji i reklamy Księgarni Nova.

Pani Beata szybko nawiązała kontakt z dziećmi, aktywnie wciągając ich do uczestnictwa w zajęciach. Jej radosne usposobienie i szeroka wiedza sprawiły, że zajęcia przebiegły w wesołej i szalonej atmosferze.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje mózg ludzki na bazie kuli plazmowej. Nauczyły się kilku gestów w języku migowym. Przedszkolaki wysłuchały między innymi "bajki bez obrazków", która dostarczyła dzieciom wielu radości i wspaniałej zabawy. A dzięki bajce pt. "Kicia Kocia mówi nie" dzieci przypomniały sobie o zasadach bezpieczeństwa i o tym żeby nigdy nie rozmawiać z nieznajomym.

Wielką niespodzianką było pojawienie się specjalnego gościa –  bohaterki popularnej serii książek dla dzieci – Kici Koci, która z chęcią pozowała do zdjęć z maluchami i nie szczędziła im uścisków. Na koniec uczestnicy dostali drobne upominki i pochwalili się tym, czego nauczyli się podczas spotkania.

Mamy nadzieję, że niesamowicie barwna osobowość Pani Beaty oraz jej wiedza, rozbudziły wśród przedszkolaków  chęć do częstszego zaglądania na kolorowe strony książek i czerpania z nich wiedzy.

Organizator: Biblioteka szkolna