Wszędzie pachnie czekolada, czyli Dzień Czekolady w bibliotece szkolnej!

Utworzono dnia 15.04.2024

„Choć zamknięta jest szuflada, wszędzie pachnie czekolada. […] i nie mogę żyć w spokoju, gdy ten zapach jest w pokoju”. Danuta Wawiłow

Dziś tj. 15 kwietnia zapach czekolady unosił się w całej bibliotece a wszystko za sprawą wyjątkowego święta - Światowego Dnia Czekolady.

W bibliotece szkolnej przygotowano zajęcia dla uczniów klasy pierwszej  z okazji Dnia Czekolady, który przypada 12 kwietnia. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotycząca pochodzenia czekolady, wysłuchali wiersza o czekoladzie, rozwiązywali zagadki, zapoznali się z mitami na temat czekolady.  A wystawa książek dobrych jak czekolada zachęcała uczniów do wypożyczeń.

Punktem kulminacyjnym zajęć była degustacja czekolady. Mam nadzieję, że wszystkim uczniom "smakowały" te zajęcia.

Czekolada poprawia nastrój, dobrze smakuje i zwalcza stres. Wpływa także pozytywnie na umysł. Warto jednak pamiętać o umiarze i wybierać przede wszystkim czekolady gorzkie, ponieważ są najbardziej wartościowe.