Wyjazd do kina na film „Cudowny chłopak. Biały ptak”

Utworzono dnia 08.03.2024

28 lutego 2024 roku uczniowie klasy V, VI i VII wraz z opiekunami wybrali się do kina Helios w Przemyślu, gdzie mieli okazję zobaczyć najnowszy film "Cudowny chłopak. Biały ptak." Film dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń i wielu tematów do refleksji. Opowiada on o tragedii wojny i antysemityzmie, pokazuje, do czego prowadzi nienawiść, czym są rozpacz i ból. Jednocześnie film jest opowieścią o człowieczeństwie, które można zachować nawet w najtrudniejszych czasach i okolicznościach.

Film bardzo spodobał się uczniom, a dla nauczycieli będzie on doskonałą okazją do rozmów o „rzeczach ważnych” podczas lekcji języka polskiego, historii lub zajęć z wychowawcą.

„Cudowny chłopak. Biały ptak” to niezapomniana opowieść o wytrzymałości, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życie.