Wyjazd uczniów klas I - III do MDK w Lubaczowie

Utworzono dnia 05.01.2024

W dniu 03.01.2024 r. uczniowie klas 1-3 wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie na imprezę edukacyjną pod tytułem "Piotruś Pan" przygotowaną przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Młodzi widzowie poznali powieść autorstwa szkockiego powieściopisarza J. M. Barniego, w której głównym bohaterem jest Piotruś mieszkający w Nibelandii. Chłopiec ten nigdy nie chce dorosnąć ponieważ uwielbia zabawy, figle, tarapaty oraz dokuczanie piratom dowodzonym przez kapitana Haka. W podróży pełnej przygód towarzyszy mu wróżka Dzwoneczek oraz rezolutna dziewczynka o imieniu Wanda. Spektakl oprócz dobrej zabawy oraz efektów wizualnych, uczy młodego człowieka jak być dobrym mimo wad. Pokazuje mu, że czasem warto zachować się odpowiedzialnie i dojrzale. Ponadto podkreśla, że nawet ktoś, kto nie jest ideałem, to nie jest złym człowiekiem, ponieważ potrafi kochać i troszczyć się o najbliższych. Inne bardzo ważne wartości, które zostały przekazane w tym spektaklu to takie, żeby pamiętać o działaniach zespołowych , których nie może zabraknąć, ponieważ prowadzą one do szczęśliwego, wspólnego zakończenia-happy endu! Po zakończonym widowisko dzieci z naszej szkoły długo jeszcze dzieliły się swoimi wrażeniami, stąd zachęcamy wszystkich do sięgnięcia po książkę i do jej przeczytania. Nie pożałujecie!!! Świat Piotrusia Pana, to skarbnica fantastycznych przygód z morałem.