Zaczytani w Sienkiewiczu

Utworzono dnia 07.10.2016

Zaczytani w Sienkiewiczu

„Zaczytani w Sienkiewiczu”- to cykl spotkań z twórczością wielkiego pisarza, noblisty, Patrona naszej szkoły. Spotkania zainicjowane przez bibliotekarkę – p. Teresę Kaciuba mają na celu zapoznanie uczniów –zarówno tych młodszych jak i starszych z mało znanymi utworami  H. Sienkiewicza. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że oprócz powieści historycznych pisanych „ku pokrzepieniu serc”, spod pióra pisarza wyszły również inne utwory.

„Baśnie i legendy”, które głośno czytają uczniowie -  to krótkie opowiastki mieszczące się w krainie baśni oraz nawiązujące do czasów starożytnych i początków  państwa polskiego.

„Jako się pan Lubomirski nawrócił i kościół  w Tarnawie zbudował” to jedna z legend, którą 27 września sugestywnie czytali dla społeczności szkolnej: Michał Sikorski (kl. VI) i Martyna Sopel (kl. V)

Nasze spotkania to również jedna z form popularyzowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Chcemy pokazać, że czytanie ma sens, że może być pasjonujące. Każdy może się o tym przekonać osobiście - wystarczy, że sięgnie po książkę. Nie traktujmy czytania jak kary czy przymusu, ale niech stanie się ono dla każdego z nas świetną zabawą.