Zajęcia w kl. III realizowane w ramach inicjatywy edukacyjnej "Laboratoria Przyszłości"

Utworzono dnia 14.03.2024

11 marca w klasie III odbyły się kolejne już zajęcia realizowane w ramach inicjatywy edukacyjnej "Laboratoria Przyszłości". Celem lekcji było budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości oraz zdobywanie wiedzy, poprzez eksperymentowanie praktycznych umiejętności. Proces ten uatrakcyjniony został dzięki użyciu przez uczniów robotów Photon sterowanych tabletami. W czasie zajęć dzieci miały za zadanie zaplanować trasę robotów, trafić do właściwych zadań, rozwiązać je, a następnie poprosić  o zmianę koloru czułek i wydanie dźwięku radości. Zajęcia prowadzone były przez panią Katarzynę Misztal oraz panią Ewelinę Pióro. Mamy nadzieję, że ta innowacyjna forma zdobywania wiedzy, spodobała się naszym uczniom.