Cebula Celina

Utworzono dnia 24.03.2024

Przedszkolaki z grupy „Biedronki” zrealizowały kolejne wyzwanie z ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Witaminki” propagującego zdrowe nawyki żywieniowe. Tym razem warzywem dnia była cebula.

„Biedronki” układały wyraz cebula z rozsypanki literowej, poznały wygląd cebuli i jej gatunki. Miały możliwość obejrzeć różne kolory cebulki oraz poznać zapach tego warzywa. Zastanawiały się, do jakich dań i potraw jest dodawana. Dowiedziały się również, że posiada ona właściwości zdrowotne oraz jak wykonać syrop z cebuli. Każde dziecko kolorowało obrazek przedstawiający cebulkę, a potem z pomocą nauczyciela wykonane zostały opaski do wspólnego tańca przy piosence „Cebula Celina”. Na koniec przedszkolaki posadziły przyniesione z domu cebulki w ziemi – teraz podlewamy je i czekamy, aż wyrośnie szczypiorek na kolorowe, wiosenne kanapki.