"Wiosna poezją malowana" - Przedszkolny Konkurs Recytatorski

Utworzono dnia 24.03.2024

W tym roku przedszkolaki z Przedszkola im. Małego Księcia w Wielkich Oczach powitały wiosnę wierszem. W pierwszy dzień wiosny miał miejsce wiosenny konkurs recytatorski pod nazwą: „Wiosna poezją malowana”. Głównymi celami konkursu było: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, a także rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności.

W tym dniu było kolorowo i radośnie. Wiosnę witały żabki, biedronki, motyle a przede wszystkim roześmiane buzie wszystkich dzieci. W konkursie wzięły  udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, łącznie aż 28 osób. Ocenie podlegał dobór repertuaru, zdolności recytatorskie, interpretacja utworu, a także ogólny wyraz artystyczny.

Dzieci pięknie recytowały wybrane wiersze, recytacji dopełniały cudowne stroje, rekwizyty, gesty sceniczne. Jury miało naprawdę trudne zadanie przed sobą. Ostatecznie wyniki konkursu były następujące:

W grupie najmłodszej „Smerfy” zwyciężyli:

I Julia Witt
II Marlena Jakimowicz
III Milena Kuchta

W grupie „Biedronki” :

I Magdalena Leja
II Wiktoria Krzych
III Kornelia Sas

W grupie najstarszej „Misie” czołowe miejsca zajęli:
I Karolina Bąk
II Karol Owerko