Dyskoteka Walentynkowa

Spotkanie z wolontariuszem Szlachetnej Paczki

W ten szczególny dzień – 6 grudnia uczniowie klas: 5b, 6, 7 i 8 mieli niesamowitą okazję spotkać się z panią Aleksandrą Kowal. Pani Ola jest sponsorem Szlachetnej Paczki i z niezwykłym zaangażowaniem dzieli się tą radością dawania z innymi ludźmi. Możemy powiedzieć, że naszą szkołę również „zaraziła” chęcią pomagania. Dzięki niej uczniowie zaangażowali się w pomoc potrzebującej mamie i jej córeczce. Pani Ola podzieliła się swoimi doświadczeniami z działań w Szlachetnej Paczce, opowiadała o rodzinach, które skorzystały ze wsparcia i dzięki temu rozpoczęli nowe życie. Te  niezwykłe osobiste doświadczenia wywołały łzy wzruszenia u niejednego ucznia. Dziękujemy za tą lekcję miłości do bliźniego – będziemy bardziej otwarci na potrzeby innych. Przecież każdy może zostać św. Mikołajem! Jako społeczność szkolna na pewno włączymy się w pomoc za rok!

W naszej szkole wspieramy Szlachetną Paczkę!

Bardzo cieszymy się, że jako społeczność szkolna mieliśmy możliwość włączenia się w Szlachetną Paczkę! Dzięki Wielkim Sercom naszych uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły udało się zebrać MOC darów dla pani Agaty i jej córeczki Elizy! Jak zwykle gabinet pedagoga pękał w szwach od żywności, słodyczy, zabawek, przyborów szkolnych i indywidulnych prezentów. Wszystkim zaangażowanym uczniom, a przede wszystkim rodzicom dziękujemy w imieniu potrzebującej rodziny i ich głównego darczyńcy - p. Oli Kowal :). Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tym ciepłym, grudniowym wydarzeniu! To my czerpiemy z tych działań więcej niż mogłoby się wydawać. Pamiętajmy - dobro powraca!!!

Akcja „Pomóż i Ty”

W dniu 20 października po mszach św. W Wielkich Oczach i Kobylnicy Wołoskiej, szkolny wolontariat „BARKA” działający w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wielkich Oczach zorganizował po raz kolejny sprzedaż cegiełek na rzecz Fundacji „Pomóż i Ty”.

Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 17-letniemu Bartkowi, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i wymaga ciągłej rehabilitacji. Chłopiec zbiera pieniądze skuter inwalidzki Companier, który jest spełnieniem jego motoryzacyjnej pasji. Koszt takiego skutera to około 16 000 zł. Tylko od ofiarności ludzi dobrej woli zależeć będzie spełnienie marzeń chłopca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom okolicznych miejscowości za okazane serce i wsparcie podopiecznego fundacji - Bartka dziękujemy – łącznie udało się zebrać 736,50 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji. Zapraszamy do włączenia się do kolejnej akcji za rok!

Dyskoteka chartytatywna

30 września już tradycyjnie odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Zabawa miała charakter charytatywny – wszystkie zebrane fundusze zostały przeznaczone na pomoc chorej Sandrze Stec z Cewkowa. Nad całą organizacją imprezy czuwał Szkolny Wolontariat „Barka”, który przygotował bufet obfitujący w smakołyki – ciasta, muffinki, galaretki i napoje. Mimo niesprzyjającej aury, dyskoteka zgromadziła ponad 60 uczniów z klas 4 - 8 szkoły podstawowej.  Pozwoliło to zebrać 499,90 zł!!!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dyskotece i przy okazji wspomogli potrzebującą dziewczynkę.

"Pomagamy Marcelkowi"

W dniu 27 września 2019 roku na kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Wielkich Oczach odbył się koncert charytatywny „Gramy dla Marcela”. 6-letni Marcel uczęszcza do naszego przedszkola i potrzebuje dużego wsparcia finansowego m. in. na zakup i montaż windy w domu. Chłopczyk urodził się z rozszczepem kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, wodogłowiem i niedowładem nóżek. W wyniku tych schorzeń nie może samodzielnie siedzieć i porusza się na wózku inwalidzkim. Dlatego, aby ułatwić mu codzienne funkcjonowanie zorganizowano „Dzień sportu” połączony ze zbiórką pieniędzy dla Marcelka. Wolontariusze ze szkolnego Wolontariatu „BARKA” działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wielkich Oczach, zaopatrzeni w koszulki i identyfikatory dzielnie przemierzali stadion starając się zebrać jak najwięcej do puszek. Do wrzucania nie musieli specjalnie zachęcać – mieszkańcy gminy nie skąpili datków i chętnie brali udział w licytacjach. Dzięki temu udało się zebrać ponad 10 tys. zł!